Bu Bilgisayarım Simgesi Masaüstüne Nasıl Getirilir ?

Ilayda

New member
**Nasıl "Bu Bilgisayarım" Simgesi Masaüstüne Getirilir?**

Adım 1: Başlat Menüsünden Navigasyon

Öncelikle, "Bu Bilgisayarım" simgesini masaüstüne getirmenin ilk adımı, başlat menüsünü açmaktır. Windows işletim sisteminde, başlat menüsü genellikle sol alt köşede bulunur. Başlat menüsünü açmak için Windows logosuna tıklamanız veya Windows tuşuna basmanız yeterlidir.

Adım 2: "Bu Bilgisayarım" Seçeneğini Bulma

Başlat menüsünü açtıktan sonra, "Bu Bilgisayarım" simgesini bulmanız gerekecek. Genellikle, başlat menüsünde "Bu Bilgisayarım" seçeneği ya da sadece "Bilgisayarım" olarak adlandırılan bir simge bulunur. Bu simge, bilgisayarınızın dosya yönetimine erişim sağlar.

Adım 3: Masaüstüne Sürükle ve Bırak

"Bu Bilgisayarım" simgesini masaüstüne getirmek için yapmanız gereken en basit işlem, fare ile bu simgeyi tutup masaüstüne sürüklemek ve sonra fare düğmesini bırakmaktır. Bu işlem, simgenin masaüstüne kısayolunu oluşturur.

Adım 4: Sağ Tıklama Menüsünden Kısayol Oluşturma

Alternatif olarak, "Bu Bilgisayarım" simgesini masaüstüne getirmenin bir başka yolu da sağ tıklama menüsünü kullanmaktır. Başlat menüsündeki "Bu Bilgisayarım" simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden "Masaüstüne Kısayol Oluştur" seçeneğini seçin. Bu işlem, doğrudan masaüstüne bir kısayol oluşturacaktır.

Adım 5: "Kişiselleştir" Ayarlarından Masaüstü İkonlarını Gösterme

Eğer "Bu Bilgisayarım" simgesi masaüstünde görünmüyorsa, muhtemelen "Kişiselleştir" ayarlarında masaüstü simgelerinin görünürlüğü devre dışı bırakılmıştır. Bu durumda, masaüstünde simgelerin gösterilmesi için "Kişiselleştir" ayarlarına gidin ve "Masaüstü İkonları Göster" seçeneğini etkinleştirin.

Adım 6: Uzman Desteği Alın

Eğer yukarıdaki adımları takip etmenize rağmen "Bu Bilgisayarım" simgesini masaüstüne getiremiyorsanız, daha fazla yardım almak için bir uzmana başvurmanız gerekebilir. Bilgisayarınızın özellikleri veya işletim sistemi ayarları gibi faktörler, simgenin masaüstüne getirilmesini engelleyebilir. Bir uzmandan destek alarak sorununuzu daha hızlı ve etkili bir şekilde çözebilirsiniz.

Masaüstüne "Bu Bilgisayarım" simgesini getirme işlemi genellikle basit ve hızlıdır, ancak bazı durumlarda beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür durumlarda, uzman desteği almak her zaman en iyi seçenektir.